پمپ پیستونی (Piston Pump)

پمپ پیستونی یک پمپ فشار قوی از گروه پمپ های جابجایی مثبت می باشد و به دو دسته محوری و شعاعی تقسیم بندی می شود. پمپ پیستونی دارای فشار بالا و دبی پایین می باشد.

این پمپ با استفاده از رفت و برگشت یک یا چند پیستون، سیال را تحت فشار قرار می دهد و پمپاژ می کند. پمپ های پیستونی بطور معمول توسط یک موتور الکتریکی از طریق میل لنگ و میله های اتصال به حرکت در می آید.

اگرچه پمپ های پیستونی انواع مختلفی دارند اما همه آن ها حداقل دارای یک پیستون هستند که در داخل یک سیلندر محصور شده و حرکت می کند. به طور معمول هر پیستون دارای یک یا چند اورینگ می باشد که وظیقه آب بندی سیلندر در طی حرکات پیستون را بر عهده دارند. پیستون با حرکت رفت و برگشتی خود درون سیلندر، ابتدا موجب افزایش حجم سیلندر و مکش مایع به داخل سیلندر شده و سپس موجب کاهش حجم سیلندر و افزایش فشار مایع درون آن می شود.

پمپ پیستونی (Piston Pump)

پمپ پیستونی چگونه کار می کند؟

پمپ پیستونی جزو گروه پمپ های جابجایی مثبت می باشد که با حرکت رفت و برگشتی پیستون درون سیلندر عملیات پمپاژ را انجام می دهد. پمپ های پیستونی می توانند از یک موتور الکتریکی، موتور احتراق درونی یا هر منبع تغذیه دیگر نیرو بگیرند. پمپ های پیستونی می توانند بیش از یک پیستون و مجموعه سوپاپ داشته باشند. همچنین برای اطمینان از حرکت جریان در جهت صحیح، بررسی شیر های یکطرفه در دو طرف پمپ مهم است.

کاربرد پمپ های پیستونی

پر کاربرد ترین مدل پمپ های پیستونی، پمپ های 40 بار سم پاش، پمپ های 70-100 بار کارواش خانگی، پمپ های 100 بار مه پاش و پمپ های 150-400 بار (مطابق نیاز حتی با فشار بیشتر) کارواش صنعتی می باشند. همچنین از این پمپ ها به عنوان پمپ هیدرولیک برای تامین انرژی ماشین آلات سنگین و در دستگاه های کوچکتر مانند اسپری رنگ نیز استفاده می شود.

کاربردهای دیگر پمپ پیستونی

برندهای پمپ پیستونی

صنایع

همه
HVAC
الکترونیک و نیمه هادی
انرژی و منابع طبیعی
بیوتکنولوژی و داروسازی
پالپ و کاغذ
تصفیه آب و فاضلاب
خودرو
دریایی و حمل و نقل
ساختمان – تجاری
ساختمان – مسکونی
سرمایش
شیمیایی
غذایی، لبنیات و نوشیدنی
فولاد
ماشین آلات و حفاری
معدن، مواد معدنی و رنگدانه ها
فرآوری و نگهداری مواد غذایی

فرآوری و نگهداری مواد غذایی

آبیاری

آبیاری

سیستم الکتریکی خودرو

https://paraxcompany.com/

سرویس و پشتیبانی

عملکرد تجهیزات خود را بهینه کنید

هر کجا که باشید و هر زمان که احتیاج داشته باشید، شبکه خدمت رسانی ما با ارائه قطعات یدکی و تخصص شان از شما پشتیبانی می کند. به روز بودن، در دسترس بودن و بهینه سازی، مواردی هستند که به شما کمک می کنند تا ضمن حفظ آرامش خاطر، بتوانید از سرمایه خود حداکثر بهره را ببرید. ما می توانیم با ادغام خدمات خود طی توافقنامه های ویژه، در طرح ها و برنامه های مختلف با شما همکاری داشته باشیم.

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم؟

اگر سوالی دارید با ما تماس بگیرید

تماس با ما

تماس با پاراکس

885 01 885 9821+

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x
scroll
باز کردن واتساپ
1
سلام
جهت اعلام درخواست خود
در واتساپ به ما پیام دهید
preloader