پمپ پلانجری (Plunger pump)

پمپ پلانجری در دسته پمپ های رفت و برگشتی و فشار بالا قرار داد و ممکن است افقی یا عمودی باشد.

این پمپ های فشار بالا دارای میل لنگی می باشند که اغلب توسط یک موتور الکتریکی، یک تسمه یا یک زنجیر از خارج به حرکت در آورده می شود. در پمپ های پلانجری، شیرهایی در قسمت مکش و رانش، در دو نوع دیسکی یا توپی، استفاده می شود.

ویژگی برجسته پمپ پلانجری، تامین فشار بالا (حداکثر تا 3500 بار) و بیشتر از پمپ پیستونی می باشد. این اختلاف فشار در عملکرد پمپ پلانجری و پیستونی به این علت است که در پمپ های پلانجری طول میله پلانجر ران کمتر از طول این میله در پمپ پیستونی است. به همین دلیل قابلیت تحمل مقدار فشار بالا و بیشتر نسبت به پمپ پیستونی دارد. تفاوت پلانجر و پیستون در این است که حین فعالیت پمپ، قسمتی از پلانجر از سیلندر خارج می شود اما در پمپ پیستونی، پیستون کاملا داخل سیلندر حرکت می کند.

پمپ پلانجری (Plunger pump)

در سرعت های ثابت، پمپ پلانجری، تقریبا ظرفیت ثابتی را برای محدوده وسیعی از هدها فراهم می کند و راندمان آن ها نیز مطلوب است. هنگامی که شیر رانش بسته می باشد، پایانه سیال (liquid end)، فشار زیادی تولید خواهد کرد. بنابراین در عمل، برای محافظت از پمپ و لوله ها، از یک شیر سوپاپ (discharge relief valve) استفاده می شود.

تفاوت پمپ های گریز از مرکز با رفت و برگشتی در این است که جریان رانش پمپ های گریز از مرکز بصورت پایا می باشد ولی در پمپ های رفت و برگشتی مانند پمپ پلانجری، جریان بصورت تپشی است. همچنین مانند دیگر پمپ ها، پمپ های رفت و برگشتی سیال را مکش نمی کنند. این پمپ ها، فشار را در محفظه مکش کاهش داده و فشار خارجی که معمولا جو می باشد، سیال را به داخل پمپ فشار می دهد.

پمپ های پلانجری، برای سیالات مختلف و طیف وسیعی از ویسکوزیته ها و همچنین به ویژه برای مصارفی با فشار بالا، بسیار کاربرد دارند.

کاربرد پمپ پلانجری

برندهای پمپ پلانجری

سرویس و پشتیبانی

عملکرد تجهیزات خود را بهینه کنید

هر کجا که باشید و هر زمان که احتیاج داشته باشید، شبکه خدمت رسانی ما با ارائه قطعات یدکی و تخصص شان از شما پشتیبانی می کند. به روز بودن، در دسترس بودن و بهینه سازی، مواردی هستند که به شما کمک می کنند تا ضمن حفظ آرامش خاطر، بتوانید از سرمایه خود حداکثر بهره را ببرید. ما می توانیم با ادغام خدمات خود طی توافقنامه های ویژه، در طرح ها و برنامه های مختلف با شما همکاری داشته باشیم.

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم؟

اگر سوالی دارید با ما تماس بگیرید

صنایع

نوشته ای با تنظیمات گرید کنونی شما یافت نشد You should verify if you have posts inside the current selected post type(s) and if the meta key filter is not too much restrictive.

تماس با ما

تماس با پاراکس

885 01 885 9821+

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x
scroll
باز کردن واتساپ
1
سلام
جهت اعلام درخواست خود
در واتساپ به ما پیام دهید
preloader