پمپ لجن کش (submersible wastewater Pump)

پمپ لجن کش، همانگونه که از نامش پیداست، وظیفه مکش و انتقال لجن ها را بر عهده دارد و جزو دسته پمپ های مستغرق فاضلاب و سانتریفیوژی می باشد. این پمپ ها، به دلیل مستغرق بودن در سیال، به جز در موارد خاص، مشکلات ناشی از بروز کاویتاسیون را نداشته و در هنگام راه اندازی، نیاز به پرایم کردن ندارند. این پمپ ها از قسمت انتهایی مکش می کنند و درجه حفاظت این پمپ ها IP68 می باشد.

کاربرد پمپ لجن کش

پمپ لجن کش

از پمپ های لجن کش به ندرت در موارد زیر استفاده می شود، اگرچه با ایجاد تجهیزات خاص، کاربرد آن ها کاملا امکان پذیر خواهد بود.

پوسته پمپ، وظیفه جمع آوری، هدایت و افزایش فشار سیال خروجی از پروانه پمپ را بر عهده دارد. معمولا پوسته به گونه ای طراحی می شود تا حداکثر گذرگاه آزاد (Free passage) سیال بدست آید. منظور از گذرگاه آزاد، مقدار فضایی است که ذرات جامد امکان عبور از آن را دارند. این گذرگاه معمولا به صورت قطر دایره و یا طول و عرض بیان می شود. گذرگاه آزاد بزرگ، امکان می دهد که ذرات جامد بزرگتری از پمپ عبور نموده و همزمان، امکان انسداد پروانه و پوسته پمپ کاهش یابد. پوسته این پمپ ها اغلب از موادی مانند چدن خاکستری (gg 25)، داکتیل (ggg 40) و یا استنلس استیل (316 یا 304) ساخته می شود.

راهگاه آزاد پمپ لجن کش

مفهوم راهگاه آزاد، ارتباط خاصی با پمپ های فاضلابی دارد. این مفهوم بیانگر توان پمپ در عبور دادن جامدات درون سیال از درون پمپ و یا توانایی کارکرد غیر قابل انسداد آن است. اندازه راهگاه آزاد، نشان دهنده بزرگ ترین شیء کروی است که می تواند از داخل پروانه و دهانه های محفظه پمپ عبور کند. اگر راهگاه آزاد، با دو عدد بیان شود، آن دو عدد، نشان دهنده طول و عرض بزرگ ترین شیء مستطیل شکل است که می تواند آزادانه از داخل پمپ عبور نماید.

 

در پمپ های لجن کش کوچک و متوسط، معمولا اندازه راهگاه آزاد نزدیک به 80 میلی متر، برای فاضلابی تصفیه نشده کافی است. در پمپ های بزرگ تر (جریان بیشتر از 100 لیتر بر ثانیه معادل 360 مترمکعب بر ساعت) حداقل اندازه راهگاه آزاد باید 100 میلی متر باشد.

وجود راهگاه آزاد تضمین کننده کارکرد ایمن پمپ در برابر انسداد نیست. هندسه پره ها و پروانه نیز در این مسئله دخالت داشته و کیفیت پمپ های سازندگان مختلف از این نظر متفاوت است.

برخی برندهای پمپ لجن کش

صنایع

همه
HVAC
الکترونیک و نیمه هادی
انرژی و منابع طبیعی
بیوتکنولوژی و داروسازی
پالپ و کاغذ
تصفیه آب و فاضلاب
خودرو
دریایی و حمل و نقل
ساختمان – تجاری
ساختمان – مسکونی
سرمایش
شیمیایی
غذایی، لبنیات و نوشیدنی
فولاد
ماشین آلات و حفاری
معدن، مواد معدنی و رنگدانه ها
آبیاری

آبیاری

سرویس و پشتیبانی

عملکرد تجهیزات خود را بهینه کنید

هر کجا که باشید و هر زمان که احتیاج داشته باشید، شبکه خدمت رسانی ما با ارائه قطعات یدکی و تخصص شان از شما پشتیبانی می کند. به روز بودن، در دسترس بودن و بهینه سازی، مواردی هستند که به شما کمک می کنند تا ضمن حفظ آرامش خاطر، بتوانید از سرمایه خود حداکثر بهره را ببرید. ما می توانیم با ادغام خدمات خود طی توافقنامه های ویژه، در طرح ها و برنامه های مختلف با شما همکاری داشته باشیم.

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم؟

اگر سوالی دارید با ما تماس بگیرید

تماس با ما

تماس با پاراکس

885 01 885 9821+

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x
scroll
باز کردن واتساپ
1
سلام
جهت اعلام درخواست خود
در واتساپ به ما پیام دهید
preloader