پمپ روغن داغ (Hot Oil Pump)

پمپ روغن داغ عموما در دسته پمپ های گریز از مرکز قرار دارد اما در موارد خاص عملکرد جابجایی مثبت نیز دارد. این پمپ یک پمپ سیرکولاتور ایده آل به منظور پمپاژ روغن داغ تا دمای 370 درجه سانتی گراد و سیالات داغ با ویژگی خورندگی کم و بدون ذرات جامد می باشد.

نمونه هایی از انواع پمپ های روغن داغ عبارتند از:

پمپ روغن داغ (Hot Oil Pump)

محدوده فشار و درجه حرارت در پمپ روغن داغ

به منظور عملکرد مناسب پمپ، دمای محیط باید بین 10- الی 40+ درجه سانتی گراد باشد. در این صورت، با افزایش دمای روغن داغ، محدودیت فشار در سیستم ایجاد می گردد. یعنی هرچه درجه حرارت بالاتر رود، پمپ تحمل فشار کمتری را خواهد داشت و برعکس. درباره رابطه بین فشار و درجه حرارت در پمپ های روغن داغ، جداول و منحنی های قابل استنادی وجود دارند. از این رو لازم به ذکر است که در صورت داشتن فشار ورودی در سیستم، میزان فشار ورودی به علاوه فشار ایجاد شده توسط پمپ، باید کمتر از میزان فشار مجاز در روی منحنی بر حسب درجه حرارت باشد.

آب بندی محور پمپ روغن داغ

آب بند محور در پمپ روغن داغ از دو بخش تشکیل شده است. در محفظه آب بندی پمپ که روی سرپوش محفظه قرار دارد. معمولا برای آب بندی محور پشت پروانه از سه عدد نوار گرافیتی نسوز استفاده شده که در مقابل این نوارها نیز، یک رینگ ساده فولادی بکار رفته است. در بعضی از مدل ها به جای نوار آب بندی، از بوش های گرافیتی یا سیلیکون کارباید و یا بوش های برنجی با تلورانس های خاص استفاده شده است که از جریان زیاد و پرفشار روغن داغ به سمت محفظه یاتاقان ها جلوگیری می کند. در طرف دیگر محور و در انتهای محفظه یاتاقان نیز، از یک آب بند مکانیکی و بدون نیاز به خنک کاری و نگهداری استفاده شده است. بعضی از سازندگان پمپ های روغن داغ به جای مکانیکال سیل در این قسمت، از دو عدد کاسه نمد حرارتی که پشت سر هم نصب می شوند، بهره می گیرند. این عمل باعث کاهش هزینه و سهولت تعویض قسمت آب بندی خواهد شد. محفظه مکانیکال سیل داخل یاتاقان، توخالی بوده و توسط روغن خنک می شود. این محفظه با باز کردن پیچ ورود روغن و پیچ هواگیری، روی یاتاقان از روغن پر می گردد. این روغن، بلبرینگ سمت پمپ را روغنکاری و سیل مکانیکی را محافظت کرده و بلبرینگ انتهایی، توسط یک گریس خور روان کاری می شود.

انواع متریال در ساخت پمپ روغن داغ

پمپ روغن داغ به منظور پمپاژ انواع سیالات داغ در صنایع مختلف کاربرد دارد. از جمله:

برخی برندهای پمپ روغن داغ

صنایع

همه
HVAC
الکترونیک و نیمه هادی
انرژی و منابع طبیعی
بیوتکنولوژی و داروسازی
پالپ و کاغذ
تصفیه آب و فاضلاب
خودرو
دریایی و حمل و نقل
ساختمان – تجاری
ساختمان – مسکونی
سرمایش
شیمیایی
غذایی، لبنیات و نوشیدنی
فولاد
ماشین آلات و حفاری
معدن، مواد معدنی و رنگدانه ها
فرآوری و نگهداری مواد غذایی

فرآوری و نگهداری مواد غذایی

سرویس و پشتیبانی

عملکرد تجهیزات خود را بهینه کنید

هر کجا که باشید و هر زمان که احتیاج داشته باشید، شبکه خدمت رسانی ما با ارائه قطعات یدکی و تخصص شان از شما پشتیبانی می کند. به روز بودن، در دسترس بودن و بهینه سازی، مواردی هستند که به شما کمک می کنند تا ضمن حفظ آرامش خاطر، بتوانید از سرمایه خود حداکثر بهره را ببرید. ما می توانیم با ادغام خدمات خود طی توافقنامه های ویژه، در طرح ها و برنامه های مختلف با شما همکاری داشته باشیم.

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم؟

اگر سوالی دارید با ما تماس بگیرید

تماس با ما

تماس با پاراکس

885 01 885 9821+

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x
scroll
باز کردن واتساپ
1
سلام
جهت اعلام درخواست خود
در واتساپ به ما پیام دهید
preloader