پمپ بشکه کش (Drum Pump)

 

در صنایع مختلف به جهت تخلیه بشکه های سیالات شیمیایی و محصولات تولیدی که اغلب در بشکه های 55 گالنی (معادل 208 لیتر) آماده عرضه می باشند از پمپ های تخلیه بشکه یا پمپ های بشکه کش استفاده می شود. برای این منظور از پمپ های مختلفی با ساختمان و اجزای متفاوت بر حسب نوع سیال استفاده می گردد. پمپ بشکه کش یا پمپ تخلیه بشکه یا درام پمپ جزو هر دو دسته پمپ های سانتریفیوژی و جابجایی مثبت می باشد. پمپ بشکه کش دارای وزن کم و قابلیت پرتابل بودن می باشد که این امر موجب شده اس تا این نوع پمپ، جزو پمپ های پر مصرف در صنایع مختلف به حساب آید.

پمپ بشکه کش (Drum Pump)

انواع پمپ های بشکه کش

1. پمپ های بشکه کش سانتریفیوژی

این نوع از پمپ های تخلیه بشکه، برای تخلیه سیالاتی با ویسکوزیته پایین به کار می روند. مانند: حلال ها، اسیدها، رنگ های رقیق و … . این نوع از پمپ های تخلیه بشکه بصورت غوطه ور داخل بشکه قرار گرفته و سیال توسط لوله ای که پروانه را در بر گرفته است به خارج از بشکه هدایت می شود و یا از نوع خودمکش بوده که در خارج از بشکه نصب و توسط شلنگ یا لوله مکش سیال را از بشکه تخلیه می نماید.

2. پمپ های بشکه کش دیافراگمی

این پمپ های تخلیه بشکه، دارای دو صفحه دیافراگم می باشد که در آن ها بر حسب نوع سیال (آتش زا یا ساده) از سیستم محرک های پنوماتیک بادی و یا الکتریکی استفاده می گردد.

در پمپ های بشکه کش دیافراگمی حرکت رفت و برگشت دیافراگم ها باعث ایجاد خلاء در لوله مکش شده و سیال پس از ورود به داخل پمپ به دلیل بسته شدن سوپاپ های ورودی و باز شدن سوپاپ های خروجی در حرکت رفت و برگشتی دیافراگم ها باعث انتقال و حرکت سیال در لوله خروجی می شود.

3.پمپ های بشکه کش دستی

این نوع از پمپ های بشکه کش ساده ترین نوع پمپ ها جهت تخلیه مواد از بشکه ها می باشند که معروف ترین آن همان تلمبه های دستی تخلیه نفت بوده و از نظر ساختار شامل: پمپ های تیغه ای، پیستونی، پنوماتیک دستی می باشد.

بخش محرک یا موتور در پمپ بشکه کش

محرک پمپ های بشکه کش یا پمپ های تخلیه بشکه در سه نوع برقی، پنوماتیک و دستی وجود دارند.

1. محرک الکتریکی AC و DC: این محرک ها در پمپ تخلیه بشکه برای سیالاتی که مشکلی برای کار با این سیستم الکتریکی ندارند استفاده شده و در دو نوع معمولی و ضد انفجار جهت سیالات ساده و آتش زا موجود می باشد. در این حالت موتور توسط یک کوپلینگ مخصوص به پمپ نصب شده و بدین وسیله عمل پمپاژ انجام می گیرد.

2. محرک های غیر الکتریک که شامل Air Motor و Hydro Motor می باشد که اغلب در شرایط خاص مانند محیط های انفجاری Zone 0 یا مکان هایی که شرایط استفاده از موتورهای الکتریکی امکان پذیر نیست و یا برای ایجاد فشارهای بسیار بالا. محرک پمپ های بشکه کش دیافراگمی و پیستونی اغلب در این دسته قرار می گیرند.

3. محرک دستی که جزو ساده ترین نوع محرک پمپ تخلیه بشکه است.

برخی برندهای پمپ بشکه کش

صنایع

همه
HVAC
الکترونیک و نیمه هادی
انرژی و منابع طبیعی
بیوتکنولوژی و داروسازی
پالپ و کاغذ
تصفیه آب و فاضلاب
خودرو
دریایی و حمل و نقل
ساختمان – تجاری
ساختمان – مسکونی
سرمایش
شیمیایی
غذایی، لبنیات و نوشیدنی
فولاد
ماشین آلات و حفاری
معدن، مواد معدنی و رنگدانه ها
فرآوری و نگهداری مواد غذایی

فرآوری و نگهداری مواد غذایی

سرویس و پشتیبانی

عملکرد تجهیزات خود را بهینه کنید

هر کجا که باشید و هر زمان که احتیاج داشته باشید، شبکه خدمت رسانی ما با ارائه قطعات یدکی و تخصص شان از شما پشتیبانی می کند. به روز بودن، در دسترس بودن و بهینه سازی، مواردی هستند که به شما کمک می کنند تا ضمن حفظ آرامش خاطر، بتوانید از سرمایه خود حداکثر بهره را ببرید. ما می توانیم با ادغام خدمات خود طی توافقنامه های ویژه، در طرح ها و برنامه های مختلف با شما همکاری داشته باشیم.

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم؟

اگر سوالی دارید با ما تماس بگیرید

تماس با ما

تماس با پاراکس

885 01 885 9821+

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x
scroll
باز کردن واتساپ
1
سلام
جهت اعلام درخواست خود
در واتساپ به ما پیام دهید
preloader