مشعل گاز سوز

ساختمان این مشعل ها نیز شبیه مشعل های گازوئیلی می باشد با این تفاوت که در مشعل های گاز سوز پمپ، نازل و صافی سوخت وجود نداشته و گاز مستقیما به محل جریان هوا وارد می شود. مشعل های گاز سوز به دو نوع بدون فن یا اتمسفریک و مشعل های فن دار تقسیم می شوند.

برای انتخاب مشعل های گاز سوز اتمسفریک از کاتالوگ های سازندگان به اصطلاحاتی از قبیل بار حرارتی اسمی و فشار جریان گاز در محل اتصال با مشعل مواجه می شویم. در مواقع بار حرارتی اسمی حداکثر جریان حرارتی مجازی است که می تواند به دیگ داده شود. توان حرارتی اسمی نیز توانی است که دیگ در اثر گرفتن بار حرارتی اسمی پس می دهد. فشار جریان گاز در محل اتصال لوله به مشعل نیز باید به حدی باشد که بر مقاومت لوله غلبه نماید. به عنوان مثال برای گاز شهری mbar8، برای گاز طبیعی mbar20 و برای گاز مایع mbar50 می باشد. فشار جریان گاز قبل از نازل را فشار نازل می نامند. هرچه این فشار کمتر باشد، مقدار جریان گاز نیز کمتر است.

در مشعل های گاز سوز استفاده از رگولاتور و کلید کنترل فشار گاز به منظور کنترل فشار و دبی ضروری است. همچنین در این نوع مشعل، از شیر برقی به منظور کنترل سوخت استفاده می شود که با فرمان رله اصلی، مسیر عبور سوخت به محفظه احتراق را باز می کند. در مشعل های گازوئیل سوز این شیر به یکباره مسیر سوخت را به طرف نازل باز می کند و یا می بندد. اما در مشعل های گاز سوز به دلیل امکان وقوع انفجار، شیر برقی به صورت تدریجی مسیر عبور گاز را باز نموده و شعله به آهستگی افزایش می یابد، اما نحوه قطع ان دفعی و سریع است.

صنایع

همه
HVAC
الکترونیک و نیمه هادی
انرژی و منابع طبیعی
بیوتکنولوژی و داروسازی
پالپ و کاغذ
تصفیه آب و فاضلاب
خودرو
دریایی و حمل و نقل
ساختمان – تجاری
ساختمان – مسکونی
سرمایش
شیمیایی
غذایی، لبنیات و نوشیدنی
فولاد
ماشین آلات و حفاری
معدن، مواد معدنی و رنگدانه ها
فرآوری و نگهداری مواد غذایی

فرآوری و نگهداری مواد غذایی

تماس با ما

تماس با پاراکس

885 01 885 9821+

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x
scroll
باز کردن واتساپ
1
سلام
جهت اعلام درخواست خود
در واتساپ به ما پیام دهید
preloader