مشعل گازوئیل سوز

مشعل گازوئیل سوز با اختلاط صحیح سوخت (گازوئیل) و هوا موجب تشکیل شعله و تامین گرمای لازم برای تهیه آب گرم و بخار می شود. همانطور که از اسم این نوع مشعل مشخص است، در این مشعل ها از گازوئیل به عنوان سوخت استفاده می شود.اجزا و قطعات مشعل گازوئیل سوز به شرح می باشند:

1. الکتروموتور که معمولا از نوع آسنکرون با روتور القایی قفس سنجابی است. این الکتروموتور که برای به حرکت درآوردن فن مشعل به کار می رود معمولا دارای دور rpm 1450 یا rpm 2800 است.

2. فن سانتریفیوژ که هوا را به سمت محفظه احتراق هدایت می نماید. از آنجا که مقدار هوای مورد نیاز در مشعل گازوئیل سوز جهت احتراق متناسب با مقدار مصرف سوخت است، جهت تنظیم مقدار هوا در دهانه مکش این فن یک دمپر قرار دارد.

مشعل گازوئیل سوز

3. نازل که دستگاهی است که گازوئیل را به صورت پودر درآورده و آن را با مقدار معین با زاویه و شکل مشخصی به داخل دیگ می پاشد. نازل ها معمولا تحت یکی از زاوایای 30، 45، 60 تا 80 درجه سوخت را به اتاقک احتراق می پاشد که زاویه کم برای محفظه احتراق طولانی و زاویه زیاد برای محفظه احتراق کم عمق مناسب است.

4. شیر برقی که در مسیر سوخت از پمپ به سمت نازل قرار می گیرد تا هنگامی که مشعل خاموش است از نشت گازوئیل به داخل محفظه احتراق جلوگیری نماید.

5. پمپ گازوئیل که وظیفه آن انتقال سوخت از منبع ذخیره آن به نازل مشعل است. گازوئیل پس از عبور از یک صافی وارد پمپ شده و تحت فشار قرار می گیرد. سپس وارد تنظیم کننده فشار شده و متناسب با مقدار فشار، وارد نازل شده و اضافی آن به منبع سوخت باز می گردد.

6. چشم الکتریکی یا فتوسل که از آن برای کنترل شعله در مشعل های گازوئیل سوز و برخی مشعل های گاز سوز استفاده می شود.

صنایع

همه
HVAC
الکترونیک و نیمه هادی
انرژی و منابع طبیعی
بیوتکنولوژی و داروسازی
پالپ و کاغذ
تصفیه آب و فاضلاب
خودرو
دریایی و حمل و نقل
ساختمان – تجاری
ساختمان – مسکونی
سرمایش
شیمیایی
غذایی، لبنیات و نوشیدنی
فولاد
ماشین آلات و حفاری
معدن، مواد معدنی و رنگدانه ها
فرآوری و نگهداری مواد غذایی

فرآوری و نگهداری مواد غذایی

تماس با ما

تماس با پاراکس

885 01 885 9821+

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x
scroll
باز کردن واتساپ
1
سلام
جهت اعلام درخواست خود
در واتساپ به ما پیام دهید
preloader