مبدل حرارتی صفحه ای Minex

مبدل حرارتی صفحه ای Minex تا حدودی ترکیبی بین مبدل حرارتی صفحه ای واشردار (PHE) و مبدل حرارتی صفحه ای جوشی (BPHE) می باشد. تفاوت عمده این نوع مبدل حرارتی با مدل جوشی در این است که بجای اتصالات لحیم کاری شده که در مبدل حرارتی صفحه ای Minex، صفحات، با پیچ و مهره هایی محکم، به صورت فشرده قرار گرفته اند. همچنین در مبدل حرارتی Minex به منظور آب بندی صفحات از یکدیگر، واشر تعبیه گردیده است. مبدل حرارتی صفحه ای Minex، مانند مبدل حرارتی صفحه ای جوشی کوچک است. به همین دلیل دیگر اجزایی مانند قاب انتهایی و میله های حمل و راهنما که در مبدل حرارتی صفحه ای واشردار وجود دارند را نیاز ندارد. در این نوع مبدل حرارتی، صفحات و واشرها می توانند در جنس های مختلفی مانند استنلس استیل 316 و یا تیتانیوم (برای صفحات) و NBR و یا EPDM (برای واشرها) وجود داشته باشند.

پیکربندی مبدل حرارتی صفحه ای Minex، امکان ترکیب طراحی جمع و جور مبدل حرارتی صفحه ای جوشی با شرایط انعطاف پذیر مبدل حرارتی صفحه ای واشردار به منظور تمیز کردن و سهولت در افزایش یا کاهش سطح تبادل برای تامین ظرفیت های متغیر را فراهم می کند. با این وجود، به این دلیل که فقط پیچ و مهره های محکم برای فشرده نگه داشتن صفحات این نوع مبدل حرارتی استفاده می شود، مبدل حرارتی صفحه ای Minex، معمولا در وظایف انتقال حرارت که ظرفیت مورد نیاز بسیار کم است، کاربرد دارد. این نوع مبدل حرارتی برای کاربردهای عمومی، ظرفیت ثابت (به عنوان مثال، گرمایش آب بهداشتی) در نظر گرفته می شود و جایگزین جذابی برای مبدل های دیگر است.

مبدل حرارتی صفحه ای Minex از صفحاتی مشابه با مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی و واشرهای الاستومری مشابه  با مبدل حرارتی صفحه ای واشردار که مبدل را آب بند می کنند، ساخته شده است. چیدمان صفحات در این نوع مبدل حرارتی مانند مبدل حرارتی صفحه ای واشردار، به این صورت است که یک عدد از هر جفت صفحه، به اندازه 180 درجه چرخانده شده و در محل خود قرار می گیرد. به منظور توزیع یکنواخت جریان در سطح صفحات مبدل حرارتی، در قسمت ورودی سیال به داخل مبدل، distribute وجود دارد.

نحوه عملکرد مبدل حرارتی صفحه ای Minex

در مبدل حرارتی صفحه ای Minex مانند مبدل حرارتی صفحه ای واشردار، طراحی واشر به گونه ای است که دو سیال را به صورت متناوب به شکاف بین صفحات هدایت می کند. واشرها سیالات را از یکدیگر جدا می کنند. سیالات می توانند با آرایش جریان مختلفی از درون مبدل حرارتی عبور کنند. جریان سیال در مبدل های حرارتی صفحه ای Minex از نوع جریان Parallel هستند و می توانند به دو صورت counter-current و cocurrent  جریان یابند.

در مبدل حرارتی صفحه ای Minex، دمای سیال به 115 درجه سانتی گراد و در مدل های فشار پایین، فشار عملکرد به 10 بار و در مدل های فشار بالا، فشار عملکرد به 16 بار محدود می باشد.

صنایع

نوشته ای با تنظیمات گرید کنونی شما یافت نشد You should verify if you have posts inside the current selected post type(s) and if the meta key filter is not too much restrictive.

تماس با ما

تماس با پاراکس

885 01 885 9821+

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x
scroll
باز کردن واتساپ
1
سلام
جهت اعلام درخواست خود
در واتساپ به ما پیام دهید
preloader