مبدل حرارتی صفحه ای نیمه جوشی (Semi Welded Plate Heat Exchanger)

مبدل حرارتی صفحه ای نیمه جوشی شبیه مبدل حرارتی صفحه ای واشردار است با این تفاوت که آب بندی بین صفحات این نوع مبدل، بصورت یکی در میان، جوش لیزر و واشر است. سمت جوش داده شده با لیزر امکان استفاده از سیالاتی را فراهم می کند که با واشرهای معمولی سازگار نیستند (بطور مثال خورنده اند) و همچنین امکان طراحی فشار بالاتر از مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار را فراهم می کند. صفحاتی که واشر ندارند، بصورت جفت به یکدیگر جوش داده شده اند. سیال فرآیندی درون زوج صفحه جوش شده و سیال سرویس بین صفحات واشردار جریان دارد. واشرهایی که با سیال سرویس در تماس هستند، به طور معمول از مواد الاستومر و غیر الاستومر بسیار مقاوم ساخته می شوند.

در مبدل حرارتی صفحه ای نیمه جوشی، کانال های حاوی جریان های سیال گرم یا سرد غیر خورنده و غیر تهاجمی، با استفاده از واشرهای معمول الاستومر آب بندی می شوند.

ناحیه انتقال حرارت در مبدل حرارتی صفحه ای نیمه جوشی، از مجموعه صفحات نازک موج دار (دارای الگو روی صفحات) تشکیل شده است. این صفحات بین یک صفحه قاب ثابت و یک صفحه فشار متحرک جمع شده و توسط پیچ و مهره فشرده شده است و فشار طراحی را حفظ می کنند. برای بالاترین عملکرد حرارتی و ایجاد هم گرایی دما، سیال های داخل مبدل حرارتی، بطور معمول در خلاف جهت (counter current flow) جریان می یابند.

این مبدل های حرارتی می توانند فشارهای تا 35-40  بار در سمت جوش داده شده را تحمل کنند. عمده کاربرد مبدل حرارتی صفحه ای نیمه جوشی به عنوان اواپراتور و کندانسور می باشد.

مبدل حرارتی صفحه ای نیمه جوشی در سیکل های تبرید تراکمی با انواع مبردهای طبیعی نظیر آمونیاک، پروپان، کربن دی اکسید و نظیر R22 و R404a و R123a و … سازگاری دارد.

صنایع

نوشته ای با تنظیمات گرید کنونی شما یافت نشد You should verify if you have posts inside the current selected post type(s) and if the meta key filter is not too much restrictive.

تماس با ما

تماس با پاراکس

885 01 885 9821+

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
scroll
باز کردن واتساپ
1
سلام
جهت اعلام درخواست خود
در واتساپ به ما پیام دهید