مبدل حرارتی صفحه ای دوجداره (Double-wall plate heat exchanger)

در سراسر جهان، مردم برای تامین نیازهای سیستم های گرمایش و سرمایش که در آنها ایمنی به اندازه عملکرد حرارتی مهم است و  نشتی بین دو سیال ممکن است باعث صدمات جبران ناپذیری شود، از مبدل حرارتی صفحه ای دوجداره استفاده می کنند. با استفاده از فناوری Double Wall می توان اطمینان حاصل کرد که سیالات با هم مخلوط می شوند و نشتی نیز در خارج مبدل حرارتی (البته در نوع واشر دار) قابل مشاهده می باشد. به عبارتی دو فاکتور مهمی که در کاربردهایی که ایمنی در اولویت است، مورد توجه قرار گرفته است.

مبدل حرارتی صفحه ای دوجداره هم در نوع واشردار یافت می شود و هم در نوع لحیم شده (Brazed). در نوع واشردار صفحات دوتایی که به یکدیگر جوش شده اند و توسط واشرهای معمولی آب بند شده اند، جایگزین صفحات تک که به طور معمول دو سیال را جدا می کنند، می شوند. در صورت واکنش سیال خورنده با سطح صفحات دوجداره و خوردگی آن، نشت سیال در مجاری بین صفحات دوبل هدایت می شود. این ویژگی احتمال مخلوط شدن دو سیال را با یکدیگر، به حداقل می رساند و همچنین نشتی همیشه در قسمت خارجی مبدل حرارتی به راحتی قابل مشاهده است.

مبدل حرارتی صفحه ای دوجداره عملکردی مشابه مبدل حرارتی صفحه ای واشردار معمولی دارد، اما تفاوت مبدل حرارتی صفحه ای تک صفحه و دوجداره در این است که در مدل دوجداره، سیال از بین دو صفحه که مابین آنها هوا است عبور می کند. این مبدل همانند مبدل حرارتی صفحه ای واشردار معمولی، توسط واشر آب بندی می شود.

کاربرد مبدل حرارتی صفحه ای دوجداره

یکی از مهم ترین کاربردهای مبدل حرارتی صفحه ای دوجداره در پاسخ به مشکلات نیروگاه های برق در مورد چگونگی محافظت از ترانسفورماتورها از خطر مخلوط شدن روغن و آب، در صورت خرابی مبدل حرارتی، است. روغن ترانسفورماتور آلوده به آب می تواند به ترانسفورماتور آسیب جدی برساند و باعث خاموش شدن طولانی مدت نیروگاه شود.

با ورود مبدل حرارتی صفحه ای دوجداره به مجموعه مبدل های حرارتی صفحه ای، زمینه های کاربرد این تجهیزات افزایش یافته است. این نوع مبدل حرارتی فقط یکی از تحولات اخیر و روز افزون در زمینه مبدل های حرارتی است. سایر انواع مبدل های حرارتی مانند صفحه گرافیت (Diabon graphite) برای مایعات بسیار خورنده، صفحه ای نیمه جوشی (Semi Welded) و صفحه ای تمام جوشی (Fully Welded) برای سیالات خورنده با درجه حرارت بالا و صفحه ای فاصله دار(Wide Gap) برای سیالات حاوی الیاف، مناسب می باشند.

صنایع

همه
HVAC
الکترونیک و نیمه هادی
انرژی و منابع طبیعی
بیوتکنولوژی و داروسازی
پالپ و کاغذ
تصفیه آب و فاضلاب
خودرو
دریایی و حمل و نقل
ساختمان – تجاری
ساختمان – مسکونی
سرمایش
شیمیایی
غذایی، لبنیات و نوشیدنی
فولاد
ماشین آلات و حفاری
معدن، مواد معدنی و رنگدانه ها
سوخت زیستی

سوخت زیستی

نیروگاه های CHP

نیروگاه های CHP

پالایشگاه های نفت خام

پالایشگاه های نفت خام

توربین های بادی

توربین های بادی

نیروگاه هسته ای

نیروگاه هسته ای

نفت و گاز

نفت و گاز

تبدیل نیرو

تبدیل نیرو

انرژی های تجدید پذیر

انرژی های تجدید پذیر

نیروگاه حرارتی

نیروگاه حرارتی

فروشندگان مواد غذایی

فروشندگان مواد غذایی

تهویه مطبوع

تهویه مطبوع

HVAC سرمایش

HVAC سرمایش

مراکز داده

مراکز داده

سرمایش ناحیه ای

سرمایش ناحیه ای

HVAC گرمایش

HVAC گرمایش

گرمایش ناحیه ای

گرمایش ناحیه ای

سرمایش صنعتی

سرمایش صنعتی

سرمایش تجاری

سرمایش تجاری

تماس با ما

تماس با پاراکس

885 01 885 9821+

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x
باز کردن واتساپ
1
سلام
جهت اعلام درخواست خود
در واتساپ به ما پیام دهید